" /> " />
آمریکا به اقتدار ایران اذعان دارد
خبرگزاری میزان- حمیدرضا حاجی بابایی گفت: امروز دنیا عرصه جنگ و هماوردی اقتدارهاست و آمریکا با همه اقتدار و هیبت اش به اقتدار ایران اسلامی اذعان کرده است.
آمریکا به اقتدار ایران اذعان دارد
آمریکا به اقتدار ایران اذعان دارد
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع بسیجیان تربت حیدریه در همایش تبیین ولایت با محوریت اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل؛ لازمه حضور در باشگاه قدرت بین المللی را اقتدار ملی دانست و افزود: اقتدار از درون یک ملت می جوشد و دارای مولفه های گوناگونی است که اکنون امریکا به دنبال تخریب مولفه های اقتدار ملت ایران است.

وی با اشاره به مولفه های اقتدار گفت: علم و تولید علم، اعتقاد به خدا و اهل بیت مولفه های اصلی اقتدار ملت ما است.

وزیر پیشین آموزش و پرورش یکی از ارکان اقتدار ملی را مردم دانست و گفت: وحشتناک ترین مولفه برای استکبار حضور مردم در پای صندوق های رای بود، زمانی که مردم در انتخابات شرکت کردند دنیا عزای عمومی گرفت و این حضور را با بایکوت خبری مسکوت گذاشت.

وی بیان کرد: اقتدار ملی، امنیت ملی ایجاد می کند و امنیت موجب ایجاد و پویایی اقتصاد ملی می شود.

حاجی بابایی افزود: آمریکا اکنون علم هسته ای و موشکی ما را هدف گرفته و اصرار بر گرفتن این امتیازات از کشور ما دارد.

وی گفت: آمریکا از صحنه گردانی های ایران در منطقه نگران است و به دنبال تخریب این ستون هاست و تلاش دارد با استفاده از حربه تحریم از ساخت موشک در ایران جلوگیری کند.ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 - 07:38 نظرات()
مظلومی بماند من از استقلال می روم
اگر سرمربی کنونی آبی پوشان برای فصل آینده در استقلال بماند ستاره تکنیکی آبی ها فصل آینده از این تیم جدا می‌شود.
به گزارش افکارنیوز، خسرو حیدری هنگام تعویض در دربی زیر لب حرف هایی علیه پرویز مظلومی زد که دوربین‌های تلویزیونی هم آن را شکار کردند.
 
حیدری در رختکن در حالی که عصبانی بود رو به سرمربی کنونی استقلال گفت که دیگر برای تو بازی نخواهم کرد، هر چند که این بازیکن در روز بعد از دربی سعی کرد در تماس با مظلومی و عذرخواهی از وی همه چیز را به دست فراموشی بسپارد.
 
البته خسرو تقریبا 3 ماه زمستان 94 را مصدوم بود و تازه به میادین برگشته اما شنیدیم اگر مظلومی در استقلال بماند حیدری فصل آینده از این تیم جدا می‌شود.
 
حیدری در مقاطعی از فصل پیش هم با امیر قلعه‌نویی مشکل پیدا کرده بود به طوری که یک بار امیر مصاحبه تندی علیه او انجام داد.


محمدسجاد سیفی پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 - 07:32 نظرات()
بازگشت ایران به بازار نفت در بدترین زمان

اخبار
رویترز مدعی شد؛
بازگشت ایران به بازار نفت در بدترین زمان
تجارت نیوز: خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شد ایران برای صادرات نفت با مشکل کمبود نفت‌کش مواجه شده است.
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: تهران کوشیده است با برداشته شدن تحریم های بین المللی سهم از دست رفته خود در بازار جهانی نفت را باز پس گیرد؛ اما این کشور در چند هفته اخیر با مشکل یافتن تانکر برای صادرات نفت مواجه شده است.
رویترز در ادامه این گزارش مدعی شد: یک مسئول ارشد دولت ایران در مصاحبه ای با رویترز اظهار کرد این کشور در حال حاضر 55 تا 60 نفت‌کش در اختیار دارد. او تعداد تانکرهایی که در حال حاضر برای ذخیره نفت استفاده می شوند را مشخص نکرد؛ اما منابع صنعتی دیگر اظهار کرده اند 25 تا 27 تانکر در نزدیکی بنادری همانند عسلویه و خارک برای این منظور قرار گرفته اند. این مسئول در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از کشتی هانیاز به تعمیر دارند گفت: "نزدیک به 20 نفت‌کش بزرگ نیازمند نوسازی هستند."
در حال حاضر 11 نفت‌کش ایرانی در مسیر انتقال نفت ایران به خریداران آسیایی قرار گرفته اند. نبود تانکرهای کافی برای انتقال نفت خام، به این معنا است که ایران برای صادرات به اروپا ناچار خواهد بود از نفت‌کش های خارجی استفاده کند. با این حال بسیاری از صاحبان کشتی های خارجی که در ماه های اخیر با کاهش بهای نفت بازار خوبی به دست آورده اند، چندان علاقه ای به انتقال نفت برای ایران ندارند. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دلیل اصلی این موضوع را می توان تحریم های مالی و تجاری آمریکا بر ضد تهران دانست. تحریم هایی که این کشور را از استفاده دلار و تبادل با بانک های آمریکایی منع می کند. این محدودیت ها می تواند موانعی برای تاجران محسوب شود و آن ها را با مشکل مواجه کند.
از زمان برداشته شدن تحریم ها در ماه ژانویه، هشت تانکر خارجی 8 میلیون بشکه نفت تولیدی ایران را به اروپا انتقال داده اند. این میزان برابر با تنها 10 روز تولید ایران در سطح استخراج قبل از سال 2012 است. تاکنون هیچ نفت‌کش ایرانی به اروپا صادرات انجام نداده است.


ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:42 نظرات()
بابک زنجانی اعدام نمی شود
عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، با تاکید بر اینکه تکلیف ۱۰ مقام مسئول در پرونده بابک زنجانی هنوز مشخص نشده است، گفت: اعدام بابک زنجانی گره کور پرونده فساد نفتی را کورتر می کند.دادگاه های زنجانی  بابک زنجانی اعدام نمی شود
 دادگاه های زنجانی  بابک زنجانی اعدام نمی شود 
 به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"، امیرعباس سلطانی ، با اشاره به پرونده بابک زنجانی، گفت: در این پرونده ردپای 10 مقام مسئول دیده می شود که هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

 نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به محکوم شدن بابک زنجانی در پرونده سعید مرتضوی، افزود: ما دو سال پیش در خصوص این موضوع به مسئولان هشدار داده بودیم اما آن ها اکنون محکومیت متهم نفتی در پرونده مرتضوی را اعلام کردند.

 وی با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی نباید با اعدام مختومه شود، تصریح کرد: در این پرونده بازگشت بیت المال که در کار نیست از این رو باید دستگاه قضا دست های پشت پرده را رو کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بابک زنجانی اعدام نخواهد شد زیرا با اعدام وی نه بیت المال باز خواهد گشت و نه از حجم پیچیدگی های پرونده متهم نفتی کم خواهد شد.

 سلطانی با بیان اینکه بازداشت رضا ضراب در آمریکا نتیجه اهمال در دستگیری این متهم بوده است، گفت: ما بارها در خصوص این متهم تذکر داده و خواستار دستگیری وی بودیم.
 
وی ادامه داد: در صورتی که در فرصت مقتضی دستگیری رضا ضراب در ایران صورت می گرفت بسیاری از نقاط کور پرونده فساد نفتی اکنون باز شده بود.

 این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مطالبه ما از آمریکا استرداد رضا ضراب به ایران است، گفت: هر چند این موضوع مطالبه ایران است اما تاکنون استرداد مجرمان بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است.

 عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، یادآور شد: تنها نگرانی ما در خصوص پرونده متهم نفتی پاک کردن صورت مسئله است.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:39 نظرات()
راه‌اندازی گشت دریایی عربی علیه ایران/ کمک موشکی آمریکا به عرب‌ها
کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از آمریکا خواسته‌اند در زمینه فناوری موشکی به این کشورها کمک کند و دو طرف بر ایجاد گشت دریایی برای مقابله با ایران توافق کرده‌اند.
خبرگزاری فارس: راه‌اندازی گشت دریایی عربی علیه ایران/ کمک موشکی آمریکا به عرب‌ها
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبد اللطیف بن راشد الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نشست خبری مشترک با «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا از توافق با آمریکا بر سر راه‌اندازی گشت‌ دریایی علیه ایران خبر داد و تأکید کرد وزرای دفاع کشورهای عضو این سازمان با کارتر تقویت همکاری‌های دوجانبه را بررسی کرده‌اند.

الزیانی گفت وزرای دفاع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با همتای آمریکایی خود مسأله تقویت قدرت نظامی کشورهای این سازمان را بررسی کرده‌اند و بر اهمیت کار مشترک برای پایه گذاری اصول اولیه حفظ امنیت و ثبات منطقه پافشاری کردند.

بر اساس گزارش شبکه خبری «الجزیره»، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس تأکید کرد در این نشست تلاش‌ها برای مقابله با داعش به بحث گذاشته شده و کشورهای عضو این شورا از ایالات متحده خواسته‌اند در زمینه فناوری موشکی به این کشورها کمک کند.

الزیانی ضمن متهم کردن ایران به ارسال سلاح به یمن و دیگر مناطق درگیر در خاورمیانه گفت: زمینه فراهم شدن گشت‌های دریایی مشترک با آمریکا برای مقابله با کشتی‌های ایرانی ایجاد خواهد شد.

از سوی دیگر «اشتون کاتر» وزیر دفاع آمریکا گفت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از همپیمانان ثابت ایالات متحده هستند و امنیت آنها برای آمریکا در اولویت قرار دارد.

کارتر در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، درباره حمایت ایران از حزب الله و اینکه ایالات متحده قرار نیست تهران را در این زمینه تحریم کند گفت: پاسخ دادن به این موضوع، مسئولیت وزارت دفاع آمریکا نیست اما ایالات متحده تحریم‌های مربوط به تروریسم و موشک‌های بالستیکی را در چارچوب توافق هسته‌ای علیه ایران ابقا کرده است.

وی نیز با تکرار ادعاهای الزیانی درباره ایران، از توافق برای راه‌اندازی گشت دریایی برای مبارزه با چیزی خبر داد که آن را «قاچاق سلاح ایران»‌ به یمن نامید.

وزیر دفاع آمریکا همچنین تهران را به ناامن کردن منطقه متهم کرد و گفت: تهران امنیت کشورهای منطقه را به خطر می‌اندازد و حمایت از حزب الله نمونه‌ای از اقدامات زیانبار ایران در خاورمیانه است.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:36 نظرات()
مورینیو سرمربی انگلیس شد!
آقای خاص که پیش از این از بی‌میلی‌اش برای هدایت تیم‌های ملی حرف می‌زد، اکنون هدایت سه‌شیر را برعهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورینیو پذیرفته است که تیم ملی انگلیس را هدایت کند، البته تنها برای یک بازی. آقای خاص که پیش از این در بازی‌های خیریه سرمربی تیم منتخب جهان شده بود، این بار قرار است در یک بازی دیگر نقش سرمربی سه‌شیر را ایفا کند.
ژوزه مورینیو

سرمربی پیشین چلسی قرار است در یک بازی خیریه که امسال در ورزشگاه اولدترافورد میان تیم ملی انگلیس و تیم منتخب جهان برگزار خواهد شد، سه شیر را هدایت کند و در این بازی سام آلاردایس، سرمربی ساندرلند و رابی ویلیامز، خواننده و هنرپیشه انگلیس دستیاران او خواهند بود. در سمت مقابل هم تیم منتخب جهان را کلودیو رانیری، سرمربی تیم فوتبال لسترسیتی هدایت خواهد کرد.

مورینیو که سال 2014 همین بازی را به‌عنوان سرمربی تیم منتخب جهان، برد درباره این بازی خیریه اظهار داشت: من می‌خواهم اولین نفری باشم که این بازی خیریه را به‌عنوان سرمربی هر دو تیم می‌برد. من و سام، همکاری بسیار خوبی خواهیم داشت و فکر می‌کنم که برای کلودیو هم حس فوق‌العاده‌ای خواهد داشت که سرانجام یک بازی را ببازد! امیدوارم برگزارکنندگان این بازی حالا بتوانند برای من یک پاسپورت انگلیس تهیه کنند!

مورینیو در تیم تحت‌هدایتش بازیکنان مانند لوئیس تاملینسون، اولی مورس، جک وایت‌هال و جان بیشاپ (خوانندگان انگلیسی) خواهد داشت. این بازی خیریه که قرار است در تاریخ پنجم ژوئن (16 خرداد) در ورزشگاه اولدترافورد برگزار شود، در سال‌های گذشته برای یونیسف (سازمان حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) بیش از 17 میلیون پوند عواید داشته است.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:33 نظرات()
قاضی صلواتی بخشی از حکم بابک زنجانی را اصلاح کرد
قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران حکمی اصلاحی برای بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی صادر کرد.بابک زنجانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران فا به نقل از خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، قاضی صلواتی در حکم اصلاحی خود، شکایت بانک مسکن و سازمان تأمین اجتماعی از بابک زنجانی مبنی بر کلاهبرداری را تعیین تکلیف و نسبت به این شکایت‌ها، رأی صادر کرده است.

بابک زنجانی متهم اصلی پرونده‌ نفتی است که بنابر اعلام سخنگوی قوه قضائیه به‌همراه دو متهم دیگر این پرونده از سوی دادگاه مفسد فی‌الارض شناخته شده و به اعدام، رد مال و جزای نقدی محکوم شده است.

24 فروردین بود که رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از محکوم نشدن موکلش در ارتباط با شکایت بانک مسکن و سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: بر اساس مطالعه‌ای که از دادنامه صادر شده داشتم، هرچند در متن کیفرخواست و صفحات مختلف رأی به شکایت بانک مسکن و سازمان تأمین اجتماعی اشاره شده اما موکل نسبت به شکایت این دو نهاد محکوم نشده است.

بانک مسکن و تأمین اجتماعی در شکایت‌های خود از بابک زنجانی مدعی شده بودند که این متهم به‌ترتیب 65 میلیون و 500 هزار یورو و چهار میلیارد یورو از این دو نهاد کلاهبرداری کرده است.

زنجانی همچنین 2.6 میلیارد یورو به شرکت ملی نفت ایران بدهکار است و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:28 نظرات()
مجلس بحرین علیه ایران و حزب الله اعلان جنگ کرد
خبرگزاری میزان- مجلس رژیم بحرین که خود یکی از حامیان تروریسم و ناقضان حقوق بشر در منطقه به شمار می رود در بیانیه ای خواستار اعلان جنگ کشورهای عربی در مقابل آنچه تروریسم ایران و جنبش حزب الله لبنان خواندند، شدند.
مجلس بحرین علیه ایران و حزب الله اعلان جنگ کردبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ پایگاه الایام بحرین نوشت: نمایندگان مجلس این کشور در نشست اخیر خود خواستار توقف آنچه اقدامات و رفتارهای ایران و حزب الله در قبال کشورهای عربی به ویژه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خواندند، شدند.مجلس بحرین علیه ایران و حزب الله اعلان جنگ کرد

بنابر این گزارش نمایندگان مجلس بحرین ضمن ادعای دخالت ایران و حزب الله در امور و سیاست های منامه، از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و اتحادیه عرب خواستند که موضعی مشترک برای مقابله با تهدیدات اتخاذ کرده و علیه آنچه تروریسم ایران و حزب الله خواندند اعلان جنگ کنند.

رژیم آل خلیفه در حالی این بیانیه را علیه محور مقاومت در مطقه مطرح می کند که خود یکی از رژیم های سرکوبگر و حامی تروریسم شناخته می شود.

پلیس بحرین در تازه ترین اقدام خود تمام مسیرهای خروجی منطقه شیعه نشین این کشور را مسدود كرده و به ساكنان آن اجازه خروج نداد.

رژیم آل خلیفه از برخی حوادث در این كشور و انتساب آن به شیعیان برای زمینه سازی سركوب شیعیان استفاده می كند.

بحرین در دو سال گذشته گزارش های متعددی از حملات با استفاده از مواد انفجاری دست ساز منتشر كرده و با فرافكنی مشكلات داخلی خود ، ایران و حزب الله لبنان را به حمایت از این اقدامات متهم كرده است.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 - 18:25 نظرات()