" /> " />
لحظه‌شماری مشهدی‌ها برای دیدار با ولی‌امر مسلمین
سرزمین خورشید در روزهای آخر اسفند حال و هوای نوروز به خود گرفته و بوی بهار می‌دهد اما در این بین حضور رهبر فرزانه انقلاب در نخستین روز از سال در این شهر مقدس جلوه‌ای دیگر به شهر داده به طوری که از هم اکنون مشهدی‌ها برای دیدرا با ولی‌امر مسلمین لحظه‌شماری می‌کنند.

 به گزارش مشرق، شمارش معکوس روزهای آخر سال سرعت گرفته و هر روز با شدتی غیرقابل وصف به گونه‌ای می‌گذرد که گویی ثانیه‌ها عشق سرعت گرفتند تا هر چه زودتر امسال را به پایان ببرند و سال جدید را آغاز کنند.

در این هوای آخر اسفند، مشهد نیز از خیابان ‌ها و مغازه‌‌ها گرفته تا حرم مطهر رضوی حال و هوایی نوروزی به خود گرفته و شهر آماده استقبال از بهار و زائران سرزمین خورشید شده است.

*تکاپوی خرید در روزهای آخر اسفند

کوچه پس کوچه‌‌ها و خیابان‌‌های مشهد آماده میزبانی از بهار شدند و هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شود، خانه تکانی این رسم قدیمی و هر ساله ایرانی‌ها به پایان می‌رسد و بسیاری از آنها در تکاپوی خرید به سر می‌برند.

کم‌کم به تعداد مغازه‌هایی که در سطح شهر آکواریوم‌های شیشه‌ای بزرگ حاوی ماهی قرمز را همراه با تنوعی گسترده از سبزه نوروز و سنبل قرار داده‌اند، افزوده شده است.

تکاپوی خرید از زائران و مجاوران گرفته تا کودکانی که همراه والدین خود به بازار و خیابان‌ها آمده‌اند در روزهای آخر اسفند شدت گرفته و هنوز بسیاری در تکاپوی خرید یا تغییر لوازم منزل خود هستند و به این ترتیب رفت و آمد وانت بارهای لوازم منزل در شهر به چشم می‌خورد.

اما در این بین بازارهای منتهی به حرم حال و هوای قشنگی دارند، از طرفی زائرانی به دنبال خرید سوغاتی هستند و از طرفی مردمی که برای خرید شب عید در این قسمت از شهر حضور دارند.
ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی شنبه 29 اسفند 1394 - 22:41 نظرات()
«امیر تتلو» در خبر ۲۰:۳۰ حضور پیدا کرد (عکس)
سخن درباره کلیپ انرژی هسته ای که حاشیه ساز شد

«امیر حسین مقصودلو» معروف به «امیر تتلو» در بخش خبری ۲۰:۳۰ و طی گزارشی که درباره اتفاقات موسیقایی سالی که گذشت پخش شد، به صورت خلاصه از موسیقی در سال ۹۴ و کلیپ انرژی هسته ای که امسال حاشیه ساز شد، سخن گفت.
index
منبع: خبرگزاری میزان


محمدسجاد سیفی شنبه 29 اسفند 1394 - 11:34 نظرات()
انتقاد تند کامرون از یک بانک برای مانع‌تراشی علیه ایران
انتقاد تند نخست‌وزیر انگلیس از بانک معروف «بارکلیز»، یکی از شواهدی است که نشان می‌دهد تحریم‌های غیرهسته‌ای آمریکا در ورود شرکت‌های اروپایی به بازار ایران اخلال ایجاد می‌کند.
انتقاد تند کامرون از یک بانک برای مانع‌تراشی علیه ایران
به گزارش افکارنیوز،بعد از آنکه بانک بین‌المللی «بارکلیز»، همانند بسیاری از دیگر بانک‌های بین‌المللی از بیم مواجه شدن با جریمه‌های مالی سنگین آمریکا در مسیر صادرات به ایران مانع‌تراشی کرد «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر انگلیس مستقیماً وارد عمل شده و در نامه‌ای به مدیر اجرایی این بانک، با لحنی تند از او انتقاد کرده است.
  پایگاه اینترنتی مجله تایمز، هفته گذشته خبر داده بود کامرون این نامه را پس از آن نوشت که شرکت گریس‌سازی «مولی‌اسلیپ» به دلیل امتناع بانک یاد شده از انجام تراکنش مالی، قادر به تکمیل قراردادی به ارزش 14000 پوند با یک شرکت توزیع‌کننده ایرانی نشد.
دیوید کامرون در نامه به «جس استالی»، مدیر اجرایی بارکلیز، اقدام این بانک را در تضاد با سیاست‌های دولت تحت امرش خوانده است.
انتقاد تند کامرون از یک بانک برای مانع‌تراشی علیه ایران
«استالی» در پاسخ به کامرون نوشته که با توجه به حفظ تحریم‌های اولیه آمریکا علیه ایران، این بانک کماکان ملزم به محدود کردن فعالیت‌های تجاری با ایران است.
جیس استیلی در پاسخ به نامه کامرون می‌‌نویسد: «موسسات انگلیسی با توجه به تحریم‌های اولیه آمریکا، در رویکرشان نسبت به ایران دچار تردید هستند و بر همین اساس، ارتباط مستقیم شرکت‌ها و افراد حقیقی با ایران را محدد می‌کنند.»
انتظار می‌رود که سایر بانک‌های ایرانی هم مسیری مشابه را دنبال کنند. پایگاه «پالیتیکو» روز جمعه در گزارشی به همین موضوع، و در سطحی کلی‌تر مانع‌تراشی تحریم‌های غیرهسته‌ای آمریکا در تجارت با ایران اشاره کرده است.
پالیتیکو نوشت: «ممکن است درب‌های ایران بعد از توافق هسته‌ای تاریخی با غرب به روی تجارت گشوده شده باشد، اما برای شرکت‌های اروپایی، راه ورود به تهران هنوز از واشنگتن می‌گذرد.»
پالیتیکو افزوده هیجانات مربوط به کاهش تحریم‌ها علیه ایران، پرده از واقعیتی ظریف‌تر برداشت.
ماه ژانویه، دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران را رفع کرد اما محدودیت‌های وضع شده به بهانه حمایت ایران از جنبش حزب‌الله لبنان، از جمله تحریم‌ها علیه مرادوات تجاری با تهران که از سال ۱۹۹۵ وضع شده‌اند را پابرجا نگاه داشت.
اتحادیه اروپا هم در اقدامی مشابه بخش زیادی از تحریم‌های مالی و اقتصادی که اولین بار سال ۲۰۰۸ علیه تهران وضع کرده بود را رفع کرد.


ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی شنبه 29 اسفند 1394 - 11:30 نظرات()
وال‌استریت‌ژورنال: دولت بعدی با تحریم‌های جدید می‌تواند برجام را به قربانگاه ببرد
روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال نوشت: دولت بعدی این کشور غیر از پاره کردن توافق در روز اول شروع کار، می‌تواند با وضع تحریم‌های جدید برجام را به آرامی بکشد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی نوشته دولت بعدی آمریکا می‌تواند با داشتن کنگره‌ای همسو با دولت تصویب‌های جدیدی علیه ایران وضع کرده و توافق هسته‌ای را به آرامی، نابود کند. 

«دیوید میلر»، از اعضای ارشد اندیشکده ویلسون در این یادداشت نوشته از میان تمامی گزینه‌های مطرح شده درباره پیشنهاد پاره کردن توافق هسته‌ای در روز اول شروع به کار دولت بیشتر از بقیه شنیده شده است. 
خبرگزاری فارس: وال‌استریت‌ژورنال: دولت بعدی با تحریم‌های جدید می‌تواند برجام را به قربانگاه ببرد

وی اضافه می‌کند که توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 از لحاظ فنی، توافقی بین‌المللی و نه تعهدی الزام‌آور است. به همین سبب، رئیس‌جمهور جدید آمریکا در روز اول شروع به کار می‌تواند آن را باطل کند. 

در ادامه این یادداشت آمده است: «با داشتن کنگره‌ای همسو، دولت بعدی می‌تواند تحریم‌هایی تصویب کند که توافق هسته‌ای را می‌کشد یا آرام آرام آن را از بین می‌برد.»

وال‌استریت‌ژورنال علی‌رغم این، این سوال را مطرح کرده که آیا رئیس‌جمهور بعدی آمریکا بعد از انتخاب شدن این کار را انجام خواهد داد یا نه.

«میلر» با اشاره به اینکه کشورهای شریک آمریکا در برجام در صورت ابطال آن انگیزه‌ای برای از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران نخواهند داشت، می‌نویسد: «رئیس‌جمهور جدیدی که به دنبال ابطال برجام است، با بدترین گزینه‌ها مواجه خواهد شد: از سرگیری برنامه هسته‌ای ایران، نداشتن متحدان لازم برای متوقف کردن آن از طریق تحریم یا دیپلماسی.

میلر بر همین اساس پیشنهاد می‌کند که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا که می‌خواهد رویکرد هوشمندانه‌تری اتخاذ کند باید روشی صبورانه‌تر را انتخاب کند: درخواست برای بازنگری در توافق، تشدید مطالبات برای تحریم ایران به دلیل رفتارهایش در منطقه و سد کردن مسیر هر گونه بهبود در رابطه ایران و آمریکا.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 10:32 نظرات()
زیدان: با این وضع بازی کردن به هیچ جایی نمی‌رسیم
سرمربی فرانسوی تیم فوتبال رئال‌مادرید با وجود پیروزی تیمش در خانه لاس‌پالماس از عملکرد شاگردانش در این بازی ابراز نارضایتی و نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته (یکشنبه) در شرایطی لاس‌پالماس را در هفته بیست‌و‌نهم لالیگا با نتیجه 2 بر یک شکست داد که در دقیقه 87 گل تساوی را دریافت کرد و دو دقیقه پس از آن گل برتری‌اش را به ثمر رساند. در آخرین دقیقه این بازی هم سرخیو راموس کاپیتان کهکشانی‌ها اخراج و از بازی بعدی تیمش محروم شد.

زین‌الدین زیدان، سرمربی رئالی‌ها پس از بازی زمان زیادی را برای تحلیل عملکرد تیمش اختصاص نداد اما با لحنی جدی‌تر از همیشه تأکید کرد که نمایش شاگردانش را برابر زردپوشان جزایر قناری دوست نداشته است.زین‌الدین زیدان

او گفت: من نگران عملکردی هستم که تیمم در نیمه دوم بازی ارائه کرد. البته مهمترین چیز این است که با سه امتیاز به خانه برمی‌گردیم. فردا دوباره بازی را مرور می‌کنیم اما باید بگویم که بازی تیمم در نیمه دوم مرا آزار داد.

زیدان در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش تمرکز کافی نداشت، اظهار داشت: ما به لیگ قهرمانان فکر نمی‌کنیم. بازیکنان ما فقط به کاری که باید انجام دهند، فکر می‌کنند. شمار دفعاتی که بازیکنان ما توپ را لو دادند باورنکردنی بود. اگر برای کسب چیزی در آینده امیدوار بمانیم باید به مراتب بهتر از این بازی کنیم و این موضوع کاملاً مشخص است. با بازی به شیوه‌ای که برابر لاس‌پالماس انجام دادیم، به هیچ جایی نخواهیم رسید مخصوصاً بازی که در نیمه دوم انجام دادیم. این تمام چیزی است که می‌توانم بگویم. من می‌خواهم یک بار دیگر بازی‌هایی زیبا را از تیمم ببینم و مطمئنم که می‌توانیم بازی‌هایی متفاوت ارائه کنیم.

زیزو راجع به عملکرد آلوارو آربلوا، مدافع راست تیمش که برابر لاس‌پالماس به عنوان دفاع چپ بازی کرد، هم عنوان کرد: آلوارو بازیکن رئال‌مادرید است و برابر لاس‌پالماس هم واقعاً خوب بازی کرد. او همان عملکردی را دارد که سایر بازیکنان‌مان دارند و تنها بازیکنی بوده است که زمان زیادی برای بازی کردن نداشته است. او برای قرار گرفتن در ترکیب رئال پشت سر ناچو قرار ندارد.

سرمربی فرانسوی رئالی‌ها در پایان درباره عملکرد لاس‌پالماس و در پاسخ به این سؤال که آیا شکست میزبان نتیجه ناعادلانه‌ای بوده است، گفت: فکر نمی‌کنم که نتیجه ناعادلانه‌ای برای بازی رقم خورده باشد. ما دو گل‌مان را از روی دو ضربه شروع مجدد زدیم اما این هم بخشی از فوتبال است،البته نباید فراموش کنیم که لاس‌پالماس هم بازی بسیار خوبی ارائه کرد و ما را به زحمت انداخت. این تیم بازیکنان خوبی دارد که با مهارت توپ را کنترل می‌کنند. من از آنچه از تیمم در این بازی دیدم، ناراحتم.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:42 نظرات()
حکم دادگاه آمریکا علیه ایران اصل عدالت را به سخره گرفته و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را مخدوش می‌کند
سخنگوی وزارت خارجه حکم دادگاهی در آمریکا علیه ایران را مضحک و بی معنا خواند که هم اصل عدالت را به سخره می‌گیرد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می‌کند.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به حکم ظالمانه داداهی در آمریکا علیه ایران اعلام کرد: حکم اخیر دادگاهی در آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، جدیدترین تولیدات دستگاه قضایی آمریکا در میدان مسابقه تبعیت کورکورانه از سناریوهای صهیونیستی ایران هراسی است.
خبرگزاری فارس: حکم دادگاه آمریکا علیه ایران اصل عدالت را به سخره گرفته و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را مخدوش می‌کند

وی افزود: این حکم آنقدر مضحک و بی معنا است که هم اصل عدالت را به سخره می‌گیرد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می‌کند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چنین احکامی همچنین پیام بسیار خطرناک و معناداری به تروریست ها و حامیان آنها می دهد که با خیال آسوده مردم آمریکا و جهان را بکشید چون نه تنها قرار نیست سراغ شما بیاییم بلکه در واکنش به جنایات شما قویترین و موثرترین دشمنانتان را هدف قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: ما قوه مجریه آمریکا را نیز در صدور این نوع احکام همدست و شریک می‌دانیم.

جابری انصاری گفت: متاسفانه وزارت امور خارجه آمریکا سال‌هاست با نگاهی غیر‌منطقی، نادرست و غیر‌اخلاقی نام ایران را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داده است و این اقدام خود زمینه‌ساز فراموشی همه اصول دادرسی عادلانه و حتی عقل سلیم در احکام سیاسی صادره از سوی برخی دادگاه‌های آمریکا است.

وی افزود: اگرچه این احکام ظالمانه ظاهرا متوجه دولت و ملت ایران است، اما در یک نگاه منطقی و منصفانه؛ این مردم آمریکا و خاصه بازماندگان و قربانیان حادثه 11 سپتامبر هستند که با این احکام و آدرس‌های کاملا انحرافی، حقوقشان پایمال و صرفا با وعده پرداخت مقداری پول؛ مطالبه به حق آنها برای محاکمه و پاسخگو کردن عاملان و حامیان واقعی اعمال تروریستی 11 سپتامبر بایگانی می‌شود.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:19 نظرات()
تعطیلی مدارس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه صحت ندارد+متن شایعه
بتازگی مطلبی جعلی با عنوان تعطیلی مدارس در روزهای سه‌شنبه ۲۵ و چهارشنبه ۲۶ اسفند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.
خبرگزاری فارس: تعطیلی مدارس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه صحت ندارد+متن شایعه

 

**شایعه**

بتازگی مطلبی با عنوان تعطیلی مدارس در روزهای سه‌شنبه 25 و چهارشنبه 26 اسفند از سوی برخی کانال‌های جعلی به‌ نام آموزش و پرورش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که ادعا می‌کند به دلیل آمادگی برای عید نوروز مدارس کشور این هفته در روزهای پایانی سال تعطیل است. 

 

**واقعیت**

تعطیلی مدارس در روزهای سه‌شنبه 25 و چهارشنبه 26 اسفند صحت ندارد. چندی پیش نیز مطلبی جعلی مبنی بر تعطیلی مدارس در روز شنبه 22 اسفند به دلیلی قرار گرفتن بین 2 روز تعطیل منتشر شده بود که رسول پاپایی معاون مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این خصوص اظهار داشت: «آخرین روز تحصیلی در سال 94، چهارشنبه 26 اسفند است و دانش‌آموزان نیز باید در مدارس حضور پیدا کنند.»

پاپایی با تأکید بر اینکه در روز چهارشنبه 26 اسفند، فرهنگیان در مدارس حضور دارند، افزود: «درهای مدارس تا روز چهارشنبه باز است و معلمان نیز به تدریس می‌پردازند. بر این اساس امیدواریم دانش‌آموزان نیز در مدارس غایب نباشند و از فضای علم و دانش بهره‌مند شوند.»

 


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:15 نظرات()
ظریف: هیچگاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیستیم/ مردم سوریه خودشان سرنوشت‌شان را تعیین کنند
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیست.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به ولینگتون، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در جمع اعضا و صاحبنظران موسسه امور بین‌الملل نیوزیلند در محل پارلمان این کشور

به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در این نشست به تشریح روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ١+٥ پرداخت.

ظریف با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران اظهار داشت: علیرغم تحریم‌ها صنعت هسته‌ای ما پیشرفت کرد و تعداد سانتریفیوژها از ٩ هزار به ٢٠ هزار دستگاه افزایش یافت.
خبرگزاری فارس: ظریف: هیچگاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیستیم/ مردم سوریه خودشان سرنوشت‌شان را تعیین کنند
رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور وزیر خارجه نیوزیلند در نشست شورای امنیت برای بررسی قطعنامه ٢٢٣١ اشاره کرد.

ظریف با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی که عنوان می‌کنند ما مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بسته‌ایم، یادآور شد: ما هیچ وقت به دنبال سلاح هسته‌ای نبودیم و نیستیم.

وزیر خارجه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گسترش  تروریسم به مناطق مختلف دنیا، داعش را تهدیدی برای همه منطقه دانست و خاطرنشان کرد: در دنیای جهانی شده نمی‌توان مانع از تبعات تروریسم شد.   

وی با اشاره به کمک‌های مشورتی ایران به عراق برای مبارزه با داعش به بحران سوریه پرداخت و ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که مردم سوریه خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند.


ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:12 نظرات()
رزمایش‌هایی با قدرت بالاتر در پیش است
با هیچ کشوری تعارف نداریم/ این مطلبی نیست که با حرف آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی از آن دست برداریم
 امیر پوردستان
امیر پوردستان برگزاری رزمایش موشکی و به دنبال آن نقض برجام توسط ایران را رد کرد و گفت: این مطلبی نیست که با حرف آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی از آن دست برداریم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص رزمایش موشکی ایران، اظهار داشت: ما به عنوان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی وظیفه داریم توان دفاعی خود را بالا ببریم و در این راستا با هیچ کشوری تعارف نداریم.

امیر پوردستان

وی ادامه داد: ما از همه ظرفیت‌های دفاعی که در دنیا وجود دارد استفاده خواهیم کرد و فقط به خطوط قرمزی که توسط فرماندهی کل قوا ترسیم شده است ورود نمی‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: سلاح‌های شیمیایی، هسته‌ای و میکروبی سلاح‌هایی هستند که ما اگر حتی آنها را در اختیار داشته باشیم از آنها استفاده نخواهیم کرد اما غیر از خطوط قرمز ترسیم شده توانمندی دفاعی خود را بالا می‌بریم.

وی برگزاری رزمایش موشکی و به دنبال آن نقض برجام توسط ایران را رد کرد و گفت: این مطلبی نیست که با حرف آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی از آن دست برداریم.

پوردستان در پایان تاکید کرد: ما قطعا در‌آینده رزمایش‌هایی با قدرت و انسجام بالاتری در تمام حوزه‌های زمینی، هوایی و دریایی خواهیم داشت.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:06 نظرات()
کفاشیان همچنان برای ریاست می‌جنگد
علی کفاشیان در آخرین روز ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب اعلام کرد که قصد شرکت در انتخابات را ندارد تا ظاهرا پرونده ابقای او به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بسته شود.

گروه ورزشی «نسیم آنلاین»، علی کفاشیان در آخرین روز ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب اعلام کرد که قصد شرکت در انتخابات را ندارد تا ظاهرا پرونده ابقای او به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بسته شود.

با این حال تقریبا همه می‌دانند کفاشیان اشتیاق فراوانی دارد که دوران ریاست خود را در فدراسیون فوتبال 12 ساله کند و طبیعی است که فشارهایی باعث شده که او موقتا از شرکت در انتخابات انصراف بدهد. اما رئیس فعلی فدراسیون فوتبال که بارها نشان داده پیچیدگی‌هایی در رفتارش است که نمی‌توان اقداماتش را حدس زد، روز گذشته صحبت‌های عجیبی را به زبان آورد: "باید اول اساسنامه به تصویب دولت برسد و بعد انتخابات را برگزار کنیم. باید صبر می‌کنیم تا اساسنامه به تصویب هیأت دولت برسد و بعد از آن شاید من هم در انتخابات شرکت کردم. آن موقع قطعا شرایط فرق خواهد داشت."علی کفاشیان

او در حالی صحبت از شرکت در انتخابات کرده است که در صورتی که روز شنبه ثبت نام نکرده باشد دیگر نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند. پس دلیل صحبت‌های کفاشیان چه چیزی می‌باشد؟ وی رسما اعلام کرده که ابتدا باید اساسنامه تصویب و سپس انتخابات برگزار شود. این جمله کفاشیان خبر از تعویق انتخابات می‌دهد؟

البته گفته می‌شود کفاشیان در این مدت تمام تلاش خود را می‌کند که انتخابات به تعویق بیندازد تا شاید در سال جدید که احتمال تغییرات در وزارت ورزش محتمل به نظر می‌رسد بتواند فضایی را فراهم کند تا بتواند در انتخابات شرکت کند.

  هرچه که هست کفاشیان به این راحتی حاضر نیست ریاستش در فدراسیون فوتبال را از دست بدهد و تا روز انتخابات به تلاش‌های پشت پرده خود ادامه خواهد داد.

بهتر است فدراسیون فوتبال رسما اسامی نفراتی که در پست‌های مختلف برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرده‌اند را رسانه‌ای کند تا از حواشی جلوگیری کند.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:04 نظرات()
استقبال رسمی روحانی از رئیس جمهور ویتنام
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به صورت رسمی از "ترانگ تان سانگ" رئیس جمهور ویتنام در کاخ موزه سعدآباد استقبال کرد.
استقبال رسمی از رئیس جمهور ویتنام
به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به صورت رسمی از "ترانگ تان سانگ" رئیس جمهور ویتنام در کاخ موزه سعدآباد استقبال کرد.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 10:02 نظرات()
سطح علمی ایرانی‌ها را از آمریکایی‌ها هم بالاتر دیدم/ فکر مهاجرت استعماری است/ به ایران آمدم تا کشورم را بسازم
نشستن پای صحبت‌های مدیری که راهبری یکی از بزرگترین موتورهای جستجوی جهان را به‌عهده داشته و نظر بسیاری از کمپانی‌های بزرگ نظیر فیس‌بوک، آمازون، گوگل، مایکروسافت، لینکداین و... را برانگیخته، قطعاً به‌اندازه‌ای جذاب است که مجال زیاده‌گویی نمی‌دهد.

گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم – مجید هدایتی نسب ، گوگل، مایکروسافت، آمازون، فیس‌بوک و لینکداین جزو برندهای تجاری موفق و پرسود و الگوهای تأثیرگذار دنیای تکنولوژی هستند که شاید کار در آنها آرزوی هر کسی باشد.روح الله رحمانی 1

گوگل به واسطه موتور جستجوی قوی، مایکروسافت به واسطه ویندوز-آفیس و بینگ، آمازون بخاطر بزرگی ویترین تجاری، فیس‌بوک که دیگر نیازی به توضیح ندارد و لینکداین با برقراری بزرگترین ارتباطات کاری جزو پرمخاطب‌ترین کسب‌وکارهای آنلاین در دنیای امروز به حساب می‌آیند که سهم عظیمی در سودبخشی تالار بورس آمریکا دارند.

هیجان درک چنین موقعیت‌های کاری به اندازه‌ای است که اغلب جوانان درصدد استخراج اطلاعات بیشتر پیرامون الگوی کسب‌وک
اری این برندهای تجاری که زمانی تنها یک ایده و استارت‌آپ بوده‌اند، هستند و سرچ‌های انجام شده در پایگاه‌های اطلاعاتی پیرامون چگونگی موفقیت این برندها حاکی از این ماجراست.

اما قطعا آشنایی با مدیری که تمامی کمپانی‌های نام برده شده را از نزدیک می‌شناسد و در برخی از آنها استخدام بوده و در برخی دیگر پیشنهاد کاری داشته، هیجانی به مراتب بیش از استخراج اطلاعات و تصویرسازی کار در برندهای نام آشنایی چون گوگل دارد.

وقتی فرصت بیان سوالاتی از فردی که تجربه کار در برندهای معتبر جهانی ذکر شده را داشته باشید شاید واقعا سخت باشد که از چه چیز بپرسید و از چه مواردی فاکتور بگیرید؛ اما با این حال زندگینامه روح‌الله رحمانی به عنوان مدیر برنامه‌های سابق مایکروسافت و آمازون آنقدر جذاب و سوال برانگیز است که بعد از گپی به نسبت طولانی متوجه می‌شوید ناخواسته به اطلاعاتی دست یافته‌اید که شاید پاسخ بسیاری از سوالات‌تان باشد.

جوان سی و چهار ساله‌ که با اندیشه‌ای متفاوت، رزومه‌ای قوی برای خود می‌آفریند اما علی‌رغم تمامی انتظاراتی که از این فرد در ذهن داریم، راهی ایران می‌شود تا به جای ساختن محصول، کشور بسازد.

نخبه‌ای که اکنون در پایتخت کشورمان با ما زندگی می‌کند و درصدد خلق ارزش افزوده‌ای است که دنیا را تغییر دهد و جهانی ایده‌آل به وجود آورد.

• لطف می‌فرمایید برای آشنایی بیشتر مخاطبان با دکتر رحمانی، ابتدا کمی از خودتان و اینکه شخصیت شما بر چه پایه‌ای شکل گرفت، بگویید؟

من متولد آمریکا و بزرگ شده این کشور هستم. دوران مهد کودک تا دکترا و نهایتا کارم در بخش صنعت را هم در همین کشور سپری کردم.

البته پدر و مادرم ایرانی‌الاصل و به ترتیب زاده مشهد و تهران هستند؛ پدر و مادری که همواره از دوران کودکی‌ام، دغدغه این را داشتند تا من خوب پرورش پیدا کنم و با آموزه‌های اسلام آشنا داشته باشم.

واقعا والدینم در این مسیر زحمات زیادی کشیدند و با شیوه رفتاری خود به من آموختند که راه رستگاری و رسیدن به خدا خدمت به مردم است.

با این حساب، تعجبی ندارد که اسم و فامیلی‌ام ایرانی است و با افتخار می‌گویم مسلمانم.

• موضوعی از زمان کودکی به خاطر دارید که بتوان از آن به عنوان دوران طلایی نام برد یا به عبارتی در آن سن کاری کرده باشید که برای خودتان هم جالب باشد؟ادامه مطلب

محمدسجاد سیفی دوشنبه 24 اسفند 1394 - 09:46 نظرات()