تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی ایران فا
داعش لرزه بر اندام کره جنوبی انداخت/ اهداف آمریکا تهدید شد
تهدید گروه تروریستی داعش مبنی بر حمله به اهداف آمریکایی در کره جنوبی، موجب شده تا این کشور آسیایی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران فا به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از آسیا تایمز، داعش تهدید کرده است که اهداف آمریکا را در کره جنوبی مورد حمله قرار می دهد که احتمالا شامل پایگاه های هوایی و نهادهای مشترک دو کشور می شود.
 
رئیس سازمان اطلاعات ملی کره جنوبی در یک کنفرانس خبری، اعلام کرد که این گروه از طریق تلگرام (شبکه پیام رسانی) اطلاعات مربوط به ۷۷ تاسیسات نیروی هوایی آمریکا و ناتو و ۲۱ نفر در کشورهای جهان را انتشار داد که کره جنوبی نیز جزو این کشورها بوده است.
 
گفته می شود که داعش از طریق این برنامه پیام رسانی، به اطلاعات مکان های نیروهای هوایی آمریکا در اونگ تائک، گیه اون گی، اوسان، کونسان و گیان سان در کره جنوبی دست یافته و دست به انتشار آن در سطح گسترده زده است.
 
در همین رابطه «هوانگ کیو آهین» نخست وزیر کره جنوبی امروز دوشنبه گفت که مسئله، امنیت شهروندان کره جنوبی و پایگاه های آمریکاست که باید تحت هر شرایطی تامین شود.
 
وی همچنین تصریح کرد که به تمامی دستگاه های ذی ربط و نیروهای پلیس دستور داده شده است تدابیر امنیتی بسیار قوی در مناطق مختلف در نظر بگیرند.


محمدسجاد سیفی دوشنبه 31 خرداد 1395 - 13:30 نظرات()