تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی ایران فا
مسکو: تا کنون درباره تحویل سامانه اس-۴۰۰ به ایران وارد مذاکره نشده‌ایم/ اس-۳۰۰ شامل تحریم‌های سازمان ملل نیست
یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، تا کنون هیچ مذاکره‌ای با ایران در خصوص تحویل سامانه اس-400 به این کشور صورت نگرفته است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مدیر دپارتمان دوم آسیا در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو و تهران در رابطه با تحویل سامانه‌های اس-400 به ایران هیچ مذاکره‌ای صورت نداده‌اند.                                    خبرگزاری فارس: مسکو: تا کنون درباره تحویل سامانه اس-۴۰۰ به ایران وارد مذاکره نشده‌ایم/ اس-۳۰۰ شامل تحریم‌های سازمان ملل نیست

این مقام ارشد وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «ریانووستی» همچنین گفت: مجموعه اس-۳۰۰ به هیچ عنوان شامل تحریم‌های سازمان ملل نیست.

روز گذشته خبرگزاری اینترفکس به نقل از زمیر کابولوف مشاور ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان گزارش داد که روسیه تا چند روز آینده سامانه موشکی اس 300 را به ایران تحویل می‌دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، زمیر کابولوف رئیس دپارتمان دوم آسیای وزارت خارجه روسیه در این گفت‌وگوی خبری تأکید کرد: خیر تا کنون هیچ گامی درباره تحویل اس-۴۰۰ به ایران برداشته نشده و این مسئله با مقامات ایرانی مورد بحث قرار نگرفته است.

پیشتر در ماه فوریه نیز کابولوف از ابراز تمایل ایران برای دریافت سامان اس-۴۰۰ خبر داده بود و گفته بود: ایرانی‌ها اعلام کرده‌اند که از دریافت این سامانه خوشحال خواهند شد اما تا کنون گفت‌وگویی در این رابطه صورت نگرفته است.


محمدسجاد سیفی چهارشنبه 18 فروردین 1395 - 19:04 نظرات()